דיבייט - מה, למה, ואיך?

ב' 31/07/2017 20:07

דיבייטינג, כפי שהוא נהוג באוניברסיטאות בארץ ובעולם, הוא ספורט אינטלקטואלי המאתגר קבוצות יריבות לשכנע קהל לתמוך או להתנגד להצעה מסוימת (למשל הקמת בית משפט לחוקה או שידורי טלוויזיה מבתי משפט). "חוקי המשחק"של הדיבייט נותנים לכל דובר פרק זמן קצוב לנאום, לרוב חמש או שבע דקות, מסגרתו עליו לשכנע את הקהל והשופטים. אחריו עולה נציג הקבוצה היריבה, שתפקידו להציג טיעונים נגדיים ולהפריך את טיעוני היריב.
לאחר שכל הדוברים הציגו את הטיעונים שלהם והפריכו את היריב, השופטים והקהל בוחרים את המנצח, ונותנים משוב לכל המשתתפים כיצד להשתפר. 

למה לעסוק בדיבייט
מטרת הפעילות היא לבנות אצל הסטודנטים כושר התבטאות בעל פה, המגובה בביטחון עצמי ויכולת דיבור בלחץ זמן. בנוסף, מסייעת הפעילות בפיתוח הבחנה בין עיקר וטפל, כושר ניתוח וחשיבה ביקורתית ? מיומנויות שהן חשובות לכל אקדמאי ואיש מקצוע.

למידע נוסף על יתרונות העיסוק בדיבייט


איך לומדים ומשתתפים בדיבייט
בישראל פועל מועדון דיבייט אחד הפתוח לציבור הרחב, וכן קיימוים מועדוני דיבייט אקדמיים בכל האוניברסיטאות ובחלק מהמכללות, וכן בכמה עשרות בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ. במסגרת מועדוני הדיבייט מתקיימת פעילות שבועית או חודשית, תירגול ולעיתים גם הדרכה.
ההשתתפות במועדון מומלצת לבעלי ידע מוקדם בדיבור מול קהל (ניתן לרכוש ידע זה בקורס).

מועדון דיבייט   דיבייט באקדמיה


דיבייט תחרותי
במסגרת פעילות הדיבייט באקדמיה ובבתי ספר מתקיימות תחרויות דיבייט אזוריות וארציות.  רוב התחרויות הן בעברית, אבל בכל שנה מתקיימות גם תחרויות באנגלית, שהן לרוב ברמה גבוהה יותר.  נבחרות מישראל משתתפות בתחרויות דיבייט בינלאומיות


 הירשם עכשיו למועדון הדיבייט

למידע נוסף והרשמה