סדנת חרדת קהל -CBT

ב' 25/08/2014 18:08

הסדנה היום היא זריקת חיזוק בהתמודדות עם פחד קהל וחרדות חברתיות אחרות, ומיועדת בעיקר (אבל לא רק) לתלמידי הקורסים לדיבור מול קהל.  את הסדנה תעביר הפסיכולוגית ד"ר יעל שלזינגר (בעצמה בוגרת הקורס) והיא תלמד שני סוגים של טכניקות להתגברות על חרדות: תרגילי חשיבה ותרגילי נשימה.

הסדנה לחרדה חברתית מתבססת על טכניקות של פסיכולוגיה התנהגותית-קוגניטיבית (CBT) אבל יש לה את היתרון שהיא מתקיימת בקבוצה, וכך כל משתתף יכול להתנסות מול קהל אמיתי ולבחון אם הטכניקות עובדות.

תרגילי נשימה מיועדים להפחית את הסימפטומים של החרדה.  זה חשוב כי בחרדות חברתיות הפחד מהסימפטומים לפעמים חמור מהפחד מהקהל עצמו, והיכולת להחליש אותם משפרת מאד את ההרגשה ולפעמים מאפשרת חזרה לחשיבה בהירה ודיבור תקין.  

תרגילי חשיבה פועלים פחות על הסימפטומים ויותר על הבעיה עצמה: חרדה שנובעת מביקורת עצמית מוגזמת.  תרגילי החשיבה עוזרים לנטרל חלק מהמחשבות השליליות  שהסובלים מפחד קהל משמיעים לעצמם.  

את הסדנה מעבירה ד"ר יעל שלזינגר, פסיכולוגית קלינית מומחית.  יעל למדה בבר-אילן ובאוניברסיטת שיקאגו, היא הפסיכולוגית הראשית של מכון קרני ובעלת קליניקה יוקרתית.  יעל היא גם בוגרת הקורס לדיבור מול קהל שסבלה בעצמה מחרדת קהל חריפה עד שהגיעה לבית הספר, והיום, בזכות הכלים שרכשה היא מרצה בעצמה אצלנו ובאקדמיה.

למידע נוסף והרשמה