הפרעות מהקהל: שיעור 3

ה' 09/11/2017 18:11

רבים חושבים על התקלות או שאלות מהקהל כדבר הכי מפחיד בדיבור מול קהל.  זו טעות מצערת.  שאלה שמנוהלת נכון יכולה לגרום לפחד קהל להיעלם - לא לרדת, לא להיחלש או לפחות, אלא ממש להיעלם.

לגרום לפחד קהל להיעלםהיום במפגש השלישי נלמד להתמודד עם הפרעות לנאום, תדריך או מצגת:  בשיעור הראשון למדנו לארגן נאום בתוך דקה ובשיעור השני למדנו לפתח רעיונות באופן מעניין וברור. זה לא היה קל, אבל  כבר עכשיו כל תלמיד כבר רואה שיפור בתוצאות גם אם רק חצי מהם מרגישים שיפור בהרגשה עד כה.  בשיעור הזה כולם כבר ירגישו גם שיפור בהרגשה.

בשיעור היום נלמד לטפל בשאלות מהקהל, נושא חשוב ביותר גם להצלחה בנאום ושכנוע, וגם להתגברות על פחד קהל.

  • תוכןהיום נעבוד על דרכים להבטיח שאף תלמיד שלנו לא ייתקע בבלק-אאוט אחרי שיעור שלוש, וששאלות שאנחנו לא יודעים את התשובה עליהן  (למשל התקלות מהבוס, מהמרצה או מהמפקד) מפסיקות להיות איום ומתחילות להיות הזדמנות לדיאלוג עם הקהל, או להוכחת האמינות שלנו.
  • תרגול: כל המשתתפים בקורס יתרגלו היום דיבור מול קהל.  חלק  יציגו נושא שהכינו בבית, חלק יקבלו להעביר חומר שיראו בשיעור, וכמה יעשו גם וגם.  התרגול של כל משתתף יהיה קצת יותר קשה מהרמה אליה הגיע בשבוע שעבר.
  • משוב: אחרי כל תרגול כל משתתף יקבל משוב מפורט שיציג את נקודות החוזק, את הנקודות שעדיין צריך לשפר ואיך לעשות זאת.

התוצאה: השיעור היום הוא הראשון שבו כמה מהתלמידים יתחיל ממש ליהנות מדיבור מול קהל.  השאר ירגישו ירידה בלחץ, אבל עדיין לא יהיו בטוחים שזה בזכות הקורס - אבל בשביל זה יש לנו עוד חמישה שיעורים נוספים...

 

 

רוצים גם ללמוד דיבור מול קהל?

 

 התקשרו עכשיו 077-8200201

למידע נוסף והרשמה