ניוזלטר: נודניקים ואיך מטפלים בהם

צ'אנס אחרון לעמוד מול קהל

מחר (יום ב') אנחנו פותחים קורס דיבור מול קהל.  כן, כן, זו ההזדמנות שלכם להתגבר על הפחד ולהצליח אחת ולתמיד   למידע והרשמה

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל

בית הספר לדיבור מול קהל

קורסים וסדנאות למתחילים


9.7  קורס דיבור מול קהל  (מחר)
קבוצה של בוגרים מתארגנת להקים פורום לתירגול עמידה מול קהל.  רוצים להצטרף?

13.7  סדנת חרדת קהל
סדנה בשיתוף הפסיכולוגית ד"ר יעל שלזינגר להפחתת חרדה חברתית ופחד קהל.

3.8  קורס פרימיום + ליווי אישי
יותר מפגשים, יותר תירגול, וליווי אישי צמוד כדי להבטיח תוצאות. ימי שישי בבוקר.


15-18.8 קורס סופ"ש מרוכז
הקורס שילמד אותכם ליהנות - כן, ממש ליהנות - מדיבור מול קהל.
 

"לא האמנתי ששינוי כזה גדול יכול להגיע בתקופה כל כך קצרה.
לא האמנתי שאפשר, לא האמנתי שאני יכולה...
הכל בזכות הידע, המסירות, הנחישות וההשפעה הגדולה שלך."

"אני חושב שהקורס שלך הוא הקורס הכי אפקטיבי לפחד קהל והתמודדות עימו. אני שמח שבחרתי את הקורס שלך ולדעתי אתה עושה עבודת קודש, כי יש הרבה כמונו בעולם שמחפשים הזדמנות שכזו."
 
יש גם לכם סיפור?  הוסיפו סיפור הצלחה

איך מטפלים בנודניקים בקהל?

אז מה בעצם עושים בזמן נאום, שיעור או הרצאה, כאשר באמצע הדברים שלנו קם מישהו ומתחיל לשאול שאלה שלא נגמרת? איך גורמים לו להפסיק מבלי להיראות כאילו סתמנו לו את הפה?
 
השתקת שאלות מהקהלאז קודם כל כמה מילים כלליות על התמודדות עם שאלות מהקהל - כל מי שהשתתף בקורסים שלנו יודע ששאלות מהקהל הן לא אתגר להתמודד איתו אלא הזדמנות שצריך לנצל אותה.  הבוגרים שלנו יודעים שבעזרת שימוש בכמה כלים פשוטים (למשל 'כלל הזהב') אין להם מה לדאוג ששאלה מהקהל תוציא אותם מקו המחשבה או תחשוף אותם באי-ידיעה.
 
ועדיין, מדי פעם אנשים בקהל שואלים שאלה ושוכחים להפסיק.  אנשים אלו, שיותר חשוב להם להציג את השאלה מאשר לקבל את התשובה, יכולים לגזול מהזמן היקר שלנו כדוברים, עשויים לשעמם או אף לעצבן את שאר הקהל, ועלולים לסחוף את הדיון למקום אחר מזה שאליו אנו חותרים.
 
אפשר לנסות להשתיק אותם במילים, אבל לרוב זה משיג תוצאות הפוכות:  אם השואל מדבר בלי הפסקה כי הוא נודניק אז ניסיון להשתיק אותו לא יצליח מפני שאחד המאפיינים של נודניקים הוא שהם לא שמים לב לרמזים לשתוק (אחרת הם לא היו נודניקים).  לעומת זאת אם אותו שואל  מאריך בדבריו בגלל שיש לו אג'נדה לדחוף, או שהוא מאד מעוצבן וחייב לשחרר קיטור, אזי ניסיון להשתיק אותו רק יגרום לו להתעצבן עוד יותר ולהרגיש שסותמים לו את הפה.
 

אז מה פתרון הפלא?

 
קורס עמידה מול קהל הטכניקה מורכבת משני שלבים:  קודם כל להתחיל לענות לו תוך כדי הנהון, ואז לנתק ממנו קשר עין ולעבור לדבר עם הקהל כקבוצה. שניהם ביחד נמשכים פחות משלוש שניות, אז חשוב לתרגל אותם.
 
בשלב הראשון חשוב להתחיל לענות על השאלה תוך הבעת הסכמה עם דבריו והנהון.  זה חשוב בגלל שאז הוא מרגיש שאתם מסכימים איתו ושהדברים שלכם יקדמו את האג'נדה שלו.  באופן זה הוא לא מתעצבן שסתמו לו את הפה מצד אחד, והוא לא מרגיש צורך להמשיך לנדנד ולהרשים אותכם כי הוא מרגיש שכבר התרשמתם.

בשלב השני, לאחר כשניה או שתיים, חשוב לנתק ממנו קשר עין מבלי לעצור את רצף הדיבור, ולעבור לדבר עם הקהל כקבוצה.  מה שאנחנו  עושים בכך זה משדרים לו שאנחנו עכשיו משוחחים עם כולם ושזכות הדיבור שלו נגמרה.  זה נשמע קצת מעליב, אבל בשטח הפעולה הזו כל כך מהירה שהשואל בכלל לא יבחין במה שעשינו וירגיש שהכל היה טבעי לגמרי - הוא שאל שאלה ואנחנו עונים לו.

להרשמה לקורס דיבור מול קהל הקליקו או התקשרו - 077-8200201


 

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל   -  ביאליק 127 רמת גן (אזור הבורסה)  -  077-8200201  -  www.guyariv.info 

 


 

למידע נוסף והרשמה