אומנות מינוף פרזנטציות- ניוזלטר לזכר סטיב ג'ובס

סדנת שיווק עצמי

בעולם אידיאלי היו מעריכים אותנו לפי האיכות האמיתית ולא היינו צריכים לשווק את עצמנו. במציאות כל אחד צריך לשפר את האופן שבו הוא מציג את עצמו לעולם.    למידע והרשמה

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל

הקמפוס החדש שלנו
הרמת כוסית בבית הספר לעמידה מול קהל

אתם מוזמנים לקפוץ אלינו לביקור, לצפות בקורסים הרצים, להצטרף למפגש תירגול או לשמוע על הקורסים והסדנאות שאנו מציעים לבוגרים.
כתובתנו החדשה: ביאליק 127, רמת גן

קורסי נאום ושכנוע

כל שיעור בקורס שלנו כולל תיאוריה תירגול ומשוב, כדי להבטיח שכל משתתף שולט בחומר. בכל שיעור מתרגלים את כל החומר מתחילת הקורס, כך אנו מבטיחים שתזכרו את כל מה שלמדתם בקורס, ולומדים הרבה.

קורס מיוחד בימי שישי בבוקר עם יותר
תירגול, ליווי אישי צמוד, ו-4 מפגשי בונוס
 
הקורס הסטנדרטי שלנו, שיכול ללמד  כל
אחד איך לנאום ולהתגבר על פחד קהל.
 
קורס פשוט ואפקטיבי לדיבור מול קהל.
בלי חוכמות ועם הרבה תירגול.
 
קורס לישראלים המשפר שטף ובטחון 
באנגלית, ומלמד את ההבדלים בעמידה
מול קהל זר.
 
קורס בשיתוף פסיכולוגית המטפל בחרדות חברתיות מעבר לפחד קהל (מבעלי סמכות, מלדרוש כסף, ממפגש רומנטי וכד').
טרם נקבע מועד- רק רושמים מתעניינים

הזדמנויות תירגול לבוגרים

שיעור 7 של הקורס (מצגות) פתוח כיום לציבור הבוגרים לתירגול. ניתן להצטרף למפגש בחינם או בתשלום ולקבל הזדמנות לתרגל ולבחון את הרמה שלכם.

11.10 - מפגש בוקר (9:30-12:30)
15.10 - מפגש ערב (18:30-21:30)
25.11 - מפגש שישי בבוקר

קורסי המשך והעשרה
10/10 - מועדון דיונים (דיבייט)
17/10 - סדנת שיווק עצמי
9/11 - קורס חרדה חברתית
14/11 - קורס Public Speaking באנגלית

למידע והרשמה 

אני חייבת לציין שיצאתי מופתעת לטובה. בטיפול קצר ויעיל- הצלחת לעשות לי קצת סדר בחיים ולהגיע למסקנות חשובות לי כאדם. התרשמתי לטובה. ואין ספק שעוד אחזור בעתיד...

אילנית (למכתב המלא)

כל זה לא מנע ממני לנסות את כוחי, ולהתמודד.  זה לא היה קל, וניתן לומר שזו לא הייתה מצגת מושלמת,  אבל העברתי אותה, עם החששות, ובחלק הראשוני, עם דפיקות לב.  העברתי אותה כמו שאתה מלמד, צמוד לנושאים, תוך שמירה על הכללים.  ובסוף זה היה סביר בהחלט, ויצאתי עם הרגשה טובה.  גם מאנשים שהיו איתי, קיבלתי משוב על כך שזה היה בהחלט בסדר.

אייל  (למכתב המלא)

 
יש לכם סיפור הצלחה משלכם?  
שתפו אותנו

 
  • איך לדבר עם קהל עויין או אוהד לקחים מההופעות של נתניהו ואבו-מאזן באו"ם.
  • פחד קהל בשיטת הפוך-על-הפוך
    סידרת כלים לטיפול בפחד קהל ע"י עשיית ההיפך ממה שמרגישים.
  • קורסים חדשים ומעניינים
 
סטיב ג'ובס ז"ל ומינוף המצגת

אמרו על סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל שנפטר מסרטן בשבוע שעבר, שכל מי שמקשיב למצגת שלו נכנס ל'שדה-משנה-מציאות' (reality distortion field, באנגלית זה נשמע יותר טוב), שעובד כמו מראה בחנות בגדים - מגדיל את מה שצריך ומעלים את הפגמים. אמרו עליו שהמצגות שלו יצרו סטנדרט חדש לאנשי עסקים לשאוף אליו. שהוא ידע לקחת נושאים מורכבים ולהציג אותם בצורה שתהיה לא רק מובנת, ואפילו לא רק מעניינת ומרתקת, אלא ממש מעוררת השראה.

מה שפחות נכתב הוא איך בדיוק ג'ובס עשה את זה ומהם הסודות הקטנים והגדולים שלו. בניוזלטר הזה אני רוצה להתרכז באחד מאותם סודות- בטכניקת המינוף. לצופים מהצד זה נראה קצת כמו קסם, אבל ברגע שמנתחים את הפעולות שלו באופן קר אפשר לראות ½4 טכניקות שבעזרתן הוא העצים כל תכונה של המחשבים והטלפונים אותם הציג. בעבר כתבתי קצת על טכניקת המינוף, ולמי שלא קרא אז כדאי אולי לקרוא קודם את ההסבר הבסיסי, אבל מותו של האיש שידע למנף טוב מכל אדם אחר בעולם הוא סיבה להוסיף קצת על איך להפוך מצגת מטובה למדהימה.

1. סופרלטיבים עוצרי נשימה (כמו זה, למשל)

מצגת פשוטה עם סופרלטיביםהטכניקה הכי שקופה והכי בולטת של ג'ובס היתה שימוש נרחב בסופרלטיבים. בכל פיסקה ובכל שקף שלו הוא היה משתמש במילים כמו cool, awsome, the best ever, incredible, unblelievable והנרדפות להן.  זה נכון שהאיש אכן ייצר מוצרים שקל להצמיד להם סופרלטיבים, אבל הוא גן ידע לקחת גם את החסרונות של אותם מוצרים ולהפוך אותם ליתרונות בעזרת סופרלטיבים.

למה זה עובד? כי כשאנו קולטים מידע חדש קשה לפעמים להכניס אותו להקשר הנכון ולהעריך את המשמעות שלו. כאשר הדובר עושה זאת בשבילנו אנחנו נקבל (חלק) ממה שהוא אומר מיידית, ולכן נשתכנע יותר.

איך עושים את זה? מכינים רשימה של הביטויים הללו, ומתרגלים את השימוש בהם בנאומים שלכם. בקורסים שלי אנשים לפעמים מתלוננים שזה נשמע מאולץ, והם צודקים - בהתחלה. אחרי מעט תירגול הביטויים תופסים את מקומם במשפט ונעשים טבעיים ומשכנעים יותר.
* למאמר על שימוש נכון בסופרלטיבים 

2. להוסיף משמעות לכל מספר

איך להציג מספרים במצגתאחת הבעיות עם אנשי מחשבים בפרט ואנשי מקצוע בכלל היא שהם מעמיסים נתונים על הקהל מבלי לתת להם משמעות. ומכיוון שלרובנו אין יכולת להעריך את המספר, ולחליט האם 5 petaflops זה הרבה או מעט, סטיב ג'ובס הקפיד להוסיף תמיד המחשה לכל מספר.

לדוגמה, אם העובי של האייפד החדש הוא 8.8 מ"מ, ג'ובס יידאג להסביר שזה ב-25% יותר דק מהאייפד הקודם וגם שהאייפוד החדש feels incredibly light in your hand (סופרלטיבים, זוכרים?). דוגמה אחרת היא להסביר ש-5 גיגהבייט שהיו באייפוד הראשון זה מספיק מוזיקה בשביל לשמוע שבועיים רצוף.

למה זה עובד? כי לרובנו יש מספרים שאנחנו מבינים, למשל כמה מהיר זה 90 קמ"ש בכביש עירוני, וכאלו שאנחנו לא מבינים, למשל כמה מהר זה 40 מייל לשעה בכביש מהיר. ברגע שאתה מתרגם את המספרים לשפה שהקהל מבין הוא יכול להתחבר למשמעות באופן רגשי ותחושתי.

איך לעשות את זה? להתרגל לא להכניס יותר משני נתונים כמותיים ברצף, ולהקפיד להוסיף לכל נתון תרגום לעברית מדוברת.

3. כותרות ממש קצרות (כמו זו)

כותרות קצרות במצגתאמרו על סטיב ג'ובס שהוא מפעיל את 'מבחן טוויטר' ובודק האם כל כותרת שלו קצרה מספיק להתפרסם כציוץ. לכן הוא דואג שהשקפים שלו יהיו מאד קצרים ושיהיה בכל שקף רעיון אחד מאד חזק ומאד קצר. למשל "30 מיליון אייפודים" או "דק יותר, קל יותר, מהיר יותר".

למה זה עובד? הרעיון הוא שכותרת של 2-6 מילים יכולה לשבת כולה בזיכרון לטווח קצר, ואילו כותרת ארוכה יותר מחייבת מאמץ זכירה אקטיבי שאם לא כן היא פשוט תישכח.

איך לעשות את זה? באכזריות. פשוט צריך לקחת את הכותרת שנתת לשקפים שלך ולוודא שהיא קצרה, ברורה וזכירה. זה פשוט, אבל זה מחייב משמעת עצמית.

4. תמונות - show, don't tell

שימוש בתמונות במצגתבאחת המצגות הידועות של ג'ובס הוא קיבל משליח מעטפת מסמכים משרדית ושלף מתוכה את המק-בוק אייר הדק והמעוצב. מנהל אחר אולי היה מראה שקף עם שלושה ראשי פרקים, אבל ג'ובס רק שם תמונה של המעטפה המשרדית, והסביר במילים שלו את הרעיון.

למה זה עובד? כי קריאת מילים מחייבת את המוח לבצע פעולה של פרשנות שמעכבת את החיבור הרגשי. כאשר אנחנו רואים תמונות בעיניים התגובה הרגשית היא מיידית. דמיינו את ההבדל בין לקבל אימייל מבוס כועס לבין לראות אותו מתפרץ.

איך לעשות את זה? בעזרת המתחרה הגדולה של אפל: גוגל. פשוט חפשו תמונות למסרים שאתם רוצים להעביר ונסו לראות איך השקף שלכם נראה עם תמונה בלבד. האם המסר הרגשי עובר?

ועוד משהו קטן לסיום...

סטיב ג'ובס תמיד הקפיד על קריאה לפעולה. הוא תמיד נהג לסיים את המצגת שלו בלומר את הקהל לעשות משהו. אנחנו כציבור נחשפנו בעיקר למצגות השיווקיות בהן קרא לאנשים לקנות או להתקין מוצרים של אפל, אבל בישיבות הפנימיות של אפל קריאה פעולה עסקה יותר ביצירת מוטיבציה ומחוייבות אצל העובדים, דבר שג'ובס נחשב למאד מוצלח בו.

בדוגמה מפורסמת , הוא נשא נאום נוגע ללב בטקס הסיום של אוניברסיטת סטנפורד (ג'ובס עצמו נשר מהקולג' אחרי פחות מחצי שנה), שבו עודד את הבוגרים לחשוב מחוץ לקופסה ולסמוך על האינטואיציות שלהם. את ההרצאה הוא סיים במילים - "stay hungry. stay foolish" שהפכו לסיסמה על טי-שירטים ובפייסבוק.

למה זה עובד? כי בלי השימוש בקריאה לפעולה הנאום שלנו עשוי להתבזבז. הקהל אולי יבין אותנו ויסכים איתנו, אבל ללא פעולה מוגדרת ההבנה וההסכמה הזו תתמסמס.

איך לעשות את זה? את הטכניקה הזו, כמו שאר הטכניקות שלמעלה ועוד עשרות טכניקות אחרות רוכשים התלמידים בקורס המושקע והסופר-אפקטיבי שלנו (סופרלטיבים) לדיבור מול קהל. אחרי יותר מאלף בוגרים שעשו את המסלול בהצלחה (שימוש במספרים) ועברו שינוי מהפכני בחיים שלהם אני מציע שתזכור - גם אתם יכולים להפוך לנואמים מצויינים (כותרות קצרות). אז קדימה, מלאו את הטופס למטה, והירשמו לקורס - מתחילים או מתקדמים - שבו תלמדו לנאום מול קהל

קדימה, אל תחכו - התקשרו ל-077-8200201

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל   -  ביאליק 127 רמת גן (אזור הבורסה)  -  077-8200201  -  www.guyariv.info

למידע נוסף והרשמה