ניוזלטר: טכניקת הפוך-על הפוך לעמידה מול קהל

יוּז איט אור לוּז איט
כושר הנאום לא שומר על עצמו, אתם יודעים.  צריך לתחזק אותו.  

הירשמו עכשיו לקורס המשך 

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל

'גלובס' מראיין את גיא יריב

ראיון בנושא פחד קהל בגלובס

מגזין גלובס פרסם מאמר נרחב על ביה"ס   בנושא פחד קהל ואיך להתגבר עליו.
בכתבה טיפים ייחודיים, חוויות וסיפורים אישיים של אנשים שהתמודדו וניצחו את ה'מפלצת' של דיבור מול קהל.  לקריאת המאמר

קורסים לשנת 2012 
אנחנו פותחים בחודש הקרוב שלושה קורסים למתחילים ועוד שניים למתקדמים. 

19.2  קורס באנגלית - Public Speaking
לשפר את השטף והבטחון באנגלית בעזרת שישה מפגשים הבנויים בחוכמה כדי לקחת את האנגלית שכבר יש לכם ולהפיק ממנה את המקסימום. מול קהל.

2.3  סדנת פחד קהל
סדנה חד-פעמית המקנה כלים להתגברות על חרדות שאינם נלמדים בקורס. בהנחיית הפסיכולוגית ובוגרת הקורס ד"ר יעל שלזינגר

6.3  קורס המשך -ליהנות מדיבור מול קהל
הקורס למתקדמים חוזר במתכונת חדשה:  לגרום לכם ליהנות - כן, ליהנות - מול קהל.  סידרת מפגשים חווייתיים שלא רק תחזיר אותכם לכושר אלא תראה לכם שגם מי שסבל מפחד קהל יכול ליהנות מדיבור מול קהל.
סקפטיים? התקשרו ונסביר איך זה עובד

לקורסים נוספים

 

"...הייתי מאד סקפטי לגבי האפשרות שהקורס ישפר את הרגשתי בכל הנוגע להופעה מול קהל ואולם מהר מאד הבנתי כי הגעתי למקום הנכון. "

"...הודות למבנה הקורס ולתרגול המעשי הרב מול חברי הקבוצה הרגשתי, למן השיעור הראשון, כיצד תחושותי הולכות ומשתפרות עד שבשלבים המתקדמים התחלתי ממש ליהנות ולצפות להופעה מול קהל..."

עו"ד ש"נ. (למכתב המלא)
 

"שנים היה לי פחד קהל. נמנעתי לומר את דעתי, להשתתף בישיבות ואפילו לכנס עובדים לישיבה.

...בזכות הקורס עברתי שינוי מדהים, אני מצליחה  ליזום ולדבר מול קהל, התגובות מצויינות"
 
 ר"ב, רואת חשבון (למכתב המלא)

להתגבר על פחד קהל בשיטת הפוך-על-הפוך 

סיינפלד דיבור מול קהל

 הדוגמה הכי טובה לשיטת  הפוך-על-הפוך היא פרק של סיינפלד שבו ג'ורג' החליט לעשות הכל הפוך ממה שהוא היה עושה – שאם  הוא תמיד הזמין במסעדה מנה קבועה הוא ייקח עכשיו משהו שהוא אף פעם לא טעם (ומגלה שזה מאד טעים), שאם הוא רואה בחורה יפה והוא אף פעם לא העז לגשת אליה אז עכשיו הוא דווקא ינסה (ולהפתעתו היא דווקא שמחה), ושאם הוא יוצא איתה לדייט ובסוף היא מזמינה אותו לעלות אז הוא דווקא יגיד שעדיין מוקדם מדי (מה שגורם לה לחשוק בו יותר). בקיצור, לעשות ההיפך מהדחף הראשוני שלו.
אז איך כל זה קשור לפחד קהל?  בגלל שחרדות חברתיות גורמות לנו לתגובות אוטומטיות שבדרך כלל מכניסות אותנו למעגל סגור, ועל ידי שבירת המעגל הזה בשיטת הפוך-על-הפוך אפשר להילחם בפחד.  זה קורה כי עצם המעשה של סתירת הפחד נותן תחושה של התמודדות, וגם בגלל האופי הלא-רציונלי של הפחד.  מעצם ההגדרה של פוביה, היא חרדה שהסובל ממנה מודע לחוסר ההיגיון שבה (אחרת זו פסיכוזה ולא פוביה) אבל עדיין חש את החרדה. לכן פעולת ה-'דווקא' מאד אפקטיבית כי היא 'מוכיחה' לנו  שהפחד אינו אמיתי ושלא יקרה שום דבר אם נישיר מבט לקהל או נאט את קצב הדיבור וכד'.

טכניקה לדוגמה: קשר עין
לדוגמה, טכניקה יעילה בקורסים שלי היא לגרום למשתתף שנמנע מקשר עין עם הקהל להתחיל את הנאום שלו במבט ארוך ובוחן על כל אחד מהמשתתפים.
זה לא קל. בפעמיים הראשונות  צריך ממש ללחוץ, וגם אחר כך קצת להזכיר. אבל זה בדרך כלל עובד מצויין ואחרי שלושה ארבעה תירגולים בעיית הקשר-עין נעלמת לתמיד, והמשתתף חווה ירידה בפחד קהל.  היתרון של פעולת ה'הפוך-על-הפוך' הוא שהיא נותנת למשתתף חוויה של התמודדות המחליפה את החוויה של בריחה והימנעות.

טכניקות 'הפוך-על-הפוך' לטיפול בפחד קהל

 

קורס פחד קהל 2.0: להביא את עצמך ליהנות מעמידה על במה

סדנת מספרי סיפורים   בתמונה: סדנת מספרי סיפורים,
   פארק הירקון 2011

בקורס הרגיל למתחילים, אנחנו תמיד מקפידים לא להבטיח שהפחד קהל ייעלם לחלוטין. אנחנו מתחייבים שהוא יירד בצורה דרסטית, וגם שהמשתתף יקבל שליטה מלאה בפחד כך שהוא יהיה בהיר ומעניין כאילו הפחד איננו, אבל אנחנו תמיד מדגישים: "גיא יריב לא מבטיח שתתחיל ליהנות מדיבור מול קהל".

אז עכשיו אנחנו כן רוצים להתחיל להבטיח את זה.  פיתחנו קורס המשך שמיועד לבוגרי הקורס למתחילים שהמטרה שלו היא בדיוק זה  - להתחיל ליהנות מדיבור מול קהל.  הרעיון כאן הוא לקחת את בוגרי הקורס שכבר עברו תהליך והפחד כבר לא משתק אותם, ולהעביר אותם סדרה של חוויות מהנות מול קהל כך שתיווצר אצלם מה שהפסיכולוגים מכנים 'התניה חיובית'. הכוונה שהם יתחילו לחשוב על דיבור מול קהל כמשהו קצת כיפי, וכך יפסיקו להימנע.

איך זה יעבוד?
בנוסף לכל הטכניקות המוכחות של הקורס הרגיל, נשבץ כאן את הסדנאות היותר-כיפיות שלנו כמו סדנת מספרי סיפורים, סדנת שיווק עצמי והדרכה של טיול מאורגן ועוד...

קורס פחד קהל מתקדם
 

סדנאות הקורס המתקדם

חרדת קהל (בתשלום נוסף) סדנת מכינה בהנחיית פסיכולוגית לכל מי שהזניח את הבטחון מול קהל או שסתם מרגיש צורך לחזור על החומר של הקורס כדי להגיע מוכן.

שיווק
עצמי

סדנה סופר-שימושית בה נלמד איך להגיד על עצמנו דברים טובים בלי להסמיק, איך לציין את נקודות החוזק שלנו בלי להתפס כמתנשאים או כנדחפים ועוד.
מיומנויות והדרכה בסדנה זו נלמד את ההבדל שבין לנאום לבין ללמד (קצב, דוגמאות, רף ציפיות) ונרכוש כלים שימושיים לשיפור ההדרכה כמו עבודה נכונה עם לוח, או איך לגרום למאזינים לכתוב ולהשתתף.
 תיאטרון 
  ומשחק    
סדנת משחק ואימפרוביזציה שבה כל משתתף ייצטרך להציג מונולוג מתוך מגוון תחומים: פוליטיקה, שייקספיר, הגשש החיוור, רחוב סומסום, או ארץ נהדרת.
מועדון
ויכוחים
בסדנה נתרגל דיבייט - אותו משחק אינטלקטואלי מקפיץ אדרנלין שעוזר 'להיכנס' לראש של דיבור מול קהל.  בסדנה נשים דגש על אילתור, על התמודדות עם שאלות והתקלות, ועל לחשוב מהר על הרגליים.
מספרי
סיפורים
סדנה שמלמדת איך להחזיק קהל, איך לפתח סיפור ולהשיג מתח וריכוז.  בסדנה נתרגל צמצום והרחבה של סיפורים אישיים וסיפורים ידועים.

טיול מודרך

סדנה חווייתית באוויר הפתוח של פארק הירקון/נווה צדק. כל משתתף יקבל כרטיסיה עם תיאור מקום בפארק עליו יצטרך להדריך את שאר הקבוצה.

רוצים לשדרג את יכולות הנאום והשכנוע?
הצטרפו למפגשי התירגול וקורסי ההעשרה שלנו

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל   -  ביאליק 127 רמת גן (אזור הבורסה)  -  077-8200201  -  www.guyariv.info 

קבצים להורדה: 

למידע נוסף והרשמה