ניוזלטר - הסיפור שלי: מדוע התחלתי ללמד דיבור מול קהל?

שלום לכולם

רציתי לספר לכם קצת על השורשים המקצועיים שלי: מתי דיברתי לראשונה מול קהל, איך התחלתי ללמד את זה, כאלו סיפורים.
למה דווקא עכשיו?

בגלל הסדנה למספרי סיפורים כמובן. השבוע אנחנו מתחילים את הקורס למתקדמים, שאחת הסדנאות שבו תלמד איך לספר סיפור. ותזכרו, סיפורים זה לא רק כיפה אדומה. גם בראיון עבודה השאלה "למה עזבת את העבודה הקודמת שלך" מחייבת סיפור, והוא צריך להיות משכנע (סדנה למספרי סיפורים).

הסדנה היא חלק מהקורס המתקדם, והקורס המתקדם הוא לקח שלמדתי ממעקב אחרי תלמידים ובוגרים - גיליתי שמי שמתרגל ונואם שומר על הבטחון העצמי והכישורים, ומי שלא נואם מאבד אותם.  גיליתי גם שמי שהזניח את כישוריו ואיבד אותם מרגיש לפעמים שהאובדן הזה מוחלט ושהוא לא יוכל להשיג אותם בחזרה. כאן נכנס הלקח: מסתבר שאפילו סדנה או שתיים מחזירות לאנשים את רוב הכושר שהיה להם בסוף הקורס הראשון, וארבעת הסדנאות של הקורס משדרגות אותם אפילו מעבר (עוד על הקורס המתקדם לעמידה מול קהל).

אז בואו ותעשו משהו בשביל עצמכם החודש- תפרגנו לעצמכם קורס שהוא גם חווייתי וגם מעשיר. 

שלכם,
גיא


- במבצע לשנה החדשה
אל תוותרו לעצמכם גם ב-2011. קחו יוזמה ובואו ללמוד איך לדבר מול קהל. מאות בוגרים יעידו שכל אחד יכול.


לכתוב מה שאתם אומריםמאמר: איך לגרום לאנשים לכתוב כשאתם מדברים?

לפני שאיקאה נשרפה, מאד אהבתי לבקר שם.  כמישהו שמתעסק בהעברת מסרים אני מאד אוהב את הדרך שלהם לגרום לאנשים להבין מסרים מורכבים.  קחו לדוגמה את הדרך שלהם לגרום לקונה לזכור את פרטי המוצר באולם התצוגה כד לאסוף אותו במחסן:  הם פשוט מפזרים עפרונות וטפסי רישום בכל מקום.

איך זה קשור לדיבור מול קהל?  לפעמים, חשוב לנו שאנשים יכתבו את מה שאנחנו אומרים - זה עוזר להם לזכור, זה הופך את זה לקבוע, זה גורם להם להתייחס לתוכן יותר ברצינות - יש המון סיבות. 


בי"ס לדיבור מול קהל בפייסבוק (עשו 'לייק' לעדכונים ומבצעים)

הסיפור שלי: איך התחלתי לעמוד מול קהל

תרשו לי לספר לכם איך הגעתי ללמד דיבור מול קהל.  אומרים שנואמים גדולים נולדים כאלה.  אני לא יכול להגיד את זה על עצמי.  בהצגות בית ספר תמיד קיבלתי קטעים קצרים, בגלל שאורנה איילון אמרה שאני בולע מילים - אף אחד לא חשב לעבוד איתי על זה, כמובן.  רק בגיל 13, כשהייתי צריך להכין דרשה לבר מצווה, קיבלתי במה לעצמי. 

ככל שתיקנתי את הדרשה יותר, היא נעשתה יותר מבולגנת, וככל שהקראתי ותירגלתי אותה היא נעשתה פחות שוטפת.  עד שבסוף...   לסיפור השלם


קורסים וסדנאות קרובים


קבצים להורדה: 

למידע נוסף והרשמה