ניוזלטר מאי 2010: אסרטיביות בדיבור מול קהל

ברוכים הבאים לגיליון מאי של של בית הספר לדיבור מול קהל.

בגיליון זה נלמד קצת על תקשורת אסרטיבית ועל איך להצליח להשיג את מה שאנחנו רוצים מבלי לפגוע באחרים. מאמר אחר מנתח את הטיפול הפסיכולוגי בפחד קהל, בודק את היעילות של סוגי טיפול שונים, ומשווה אותם לקורסים לדיבור מול קהל.

בנוסף יתקיימו החודש מגוון פעילויות: מחרתיים, ביום חמישי, מתחיל קורס דיבור מול קהל (הרשמה מאוחרת עד שלישי הבא), ובשבוע הבא נקיים סדנת פחד קהל וחרדה חברתית. התחלנו גם בהיערכות לחופש הגדול, כולל קורס קיץ בדיבייט לבני נוער וגם קורס ייחודי למורים בנושא בעיות משמעת.

אני מקווה שתיהנו מהמאמרים ושתצטרפו לפעילויות שלנו. ואם אתם רוצים הסבר על מאמר, להציע רעיון לגיליון הבא, או מחפשים מידע על מפגשים התקשרו אלי (לנייד 050-6488069) ואל תתביישו.

שלכם, גיא


מאמר: אסרטיביות בתקשורת בין אישית
אסרטיביות נחשבת ל'גביע הקדוש' של יחסי אנוש.  הכוונה היא ליכולת להשיג את מה שאתה רוצה בלי לפגוע באחרים וללא מאמץ.  רבים מבלבלים בין אסרטיביות לבין כריזמה, שהיא היכולת לגרום לאנשים לשים לב אליך ולעשות כפי שאתה מבקש.  ההבדל העיקרי הוא שהכריזמה (כנראה) מולדת ואילו אסרטיביות אפשר לרכוש בעזרת למידה ותירגול.

לשם כך יצרנו שיתוף פעולה עם חי אלרם, ובמאמרים הבאים אנחנו משלבים בין הניסיון המעשי שלו (הוא בארמן ותיק ומעסיק כנופיה שלמה של דוגמניות) לידע תיאורטי בנושא יחסי אנוש, תקשורת בין אישית וחשיבה חיובית. במסגרת זו גם מתקיים קורס משותף של חי אלרם וגיא יריב המקנה את המיומנויות הללו הלכה למעשה.

מאמר נוסף: כללים לחשיבה ולדיבור אסרטיבי
מאמר נוסף: ראפור (Rapport) - האמנות של יצירת קשר ראשוני חיובי
קורס חדש:  התנהגות אסרטיביות ומנהיגות - יום א', 27.6


מה ההבדל בין דיבור מול קהל לרישיון נהיגה?
לדבר מול קהל זה כמו לנהוג.  גם מי שאין לו רישיון ומסתדר איכשהו יודע שהחיים יותר נוחים, והסיכוי להתקדם יותר גדול אם היה מתגבר על הקושי.  עוד דמיון הוא שבדיבור מול קהל ובנהיגה יש אנשים ש'יש להם את זה'  וכאלו שאין להם, אבל עדיין כל אחד יכול לעשות ללמוד נהיגה ולעשות רשיון, וגם כל אחד יכול להירשם לקורס דיבור מול קהל וללמוד לנאום. זה אולי מפחיד בהתחלה, אבל כשמתחילים בהילוך ראשון ובהדרגה מעלים, כל אחד יכול.

אז אל תעמדו בצד הדרך - התקשרו 077-8200201 והירשמו לקורס דיבור מול קהל. המפתחות בפנים 


מאמר: טיפולים פסיכולוגיים לפחד קהל - מה מציעים ומה עובד?
לאורך שנים רבות הדרך היחידה לטפל בפחד קהל היתה בעזרת טיפול פסיכולוגי.  לטיפול הפסיכולוגי נלוותה (ועדיין נלווית) סטיגמה שמונעת מאנשים לבחון אותו כמו שבודקים טיפול אחר, ובנוסף העלות הגבוהה והצורך להודות בחולשה מונע מרבים לבדוק את הנושא לעומק.  גם הפסיכולוגים עצמם הקשו על הבדיקה, כיוון שיש מספר מצומצם מאד של מחקרים בנושא פחד קהל והם לא השוואתיים.  לשם כך המאמר מסביר את ההבדל בין שני סוגי הטיפול הפסיכולוגי העיקריים (טיפול דינמי וטיפול התנהגותי-קוגניטיבי), ומנתח את היעילות שלהם, כולל בהשוואה לקורס דיבור מול קהל.

מאמר נוסף: הטיפול הפסיכולוגי הדינמי - שיטה ויעילות
מאמר נוסף: הטיפול הפסיכולוגי ההתנהגותי (CBT) - שיטה ויעילות
סדנת פחד קהל בשיתוף פסיכולוגית קלינית - יום ג' הבא, 8.6


קורס קיץ לבני נוער - תנו להם חוויה מעצבת ונכס לכל החיים
בתי הספר בישראל לא באמת מלמדים הבעה בעל פה. כאשר בוגרי תיכון מגיעים לקורס קצינים, לשוק העבודה או לאקדמיה הם מגלים עד כמה המיומנות הזו חשובה, אבל אז לעיתים מאוחר מדי.

קורס הקיץ הוא בדיוק סוג ההעשרה שבתי ספר באמריקה ובבריטניה נותנים כסטנדרט, שמלמד (דרך תרגילי דיבייט ונאומים תחרותיים) איך לשפר את הביטחון העצמי, את כושר הביטוי ואת חדות החשיבה.  אז אם יש לכם ילד חכם שאתם רוצים לתת לו הזדמנות להבריק, רישמו אותו לקורס קיץ לנוער.


קורסים עתידיים

למידע נוסף והרשמה