ניוזלטר אוקטובר: על דמגוגיה, וטיפים היכן לתרגל דיבור מול קהל

שלום לכולם

גיא יריב - מרצה לרטוריקה ומדריך להתגברות על פחד קהל

יש אנשים (לא הרבה, אבל יש) שכשאני מספר להם שאני מלמד דיבור מול קהל שואלים אותי ישר 'אז אתה יכול להפוך כל אחד לדמגוג?'. בהתחלה הייתי נעלב - 'אני מלמד אנשים איך להביע את עצמם  וזה ההיפך מדמגוגיה'. אחר כך  התחלתי להסביר שלהיות דמגוג זה תכונת אופי שעוברת גם באחד-על-אחד ובכלל לא צריך קהל בשביל לא להקשיב לאחרים. בסוף גיליתי שהכי טוב להסביר שאני מתמחה בהעברת מסרים ובטיפול בפחד קהל,  זה מוריד אנשים מהסיפור.

אבל בעקבות  המאמר בניוזלטר הקודם ( על ההסברה הישראלית בעולם) מבקשים ממני ממש להסביר מהי דמגוגיה ואיך מתמודדים איתה אז הנה מדריך.

אני גם פותח בשבועיים הראשונים של נובמבר עוד מחזור של הקורס הבסיסי לדיבור מול קהל - לכל מי שצריך להתגבר על פחד קהל וללמוד את היסודות.  ובהמשך החודש ייפתחו כמה קורסים מעניינים כולל דיבור מול קהל באנגלית וקורס אסרטיביות. שווה להתעדכן.

שלכם,  גיא 

דמגוגיה ורטוריקה

דמגוגיה - הצד האפל של דיבור מול קהל

באופן משעשע, ההגדרה הכי טובה לדמגוגיה היא 'נאום ממש טוב שאני לא מסכים איתו'.  אנשים שמתעצבנים כשהם לא מצליחים לנצח בוויכוח מאשימים את הצד השני בדמגוגיה, ושיא האירוניה בכך, הוא שכמעט כל התלונות על דמגוגיה שאני נתקל בהן בתקשורת הן תלונות דמגוגיות בעצמן. וזה חבל, כי דמגוגיה היא בעיה אמיתית עם פתרונות אמיתיים, שקצת מיטשטשת מרוב האשמות השווא.

במאמר זה אני מסביר מהי בעצם דמגוגיה ('רטוריקה שהיא פשטנית, חד צדדית, ואמוציונלית, למי שמתעצל לקורא את המאמר השלם), למה היא יעילה ומשכנעת, ונותן הסברים על איך דמגוגים עושים את העבודה שלהם. אני ממליץ לכם לקרוא ולהבין, אבל אף פעם לא להשתמש בכלים הללו בעצמכם.


למאמר המלא

8 מקומוקבוצות תמיכה לחרדת קהלת לתרגל בהם דיבור מול קהל

בקורסים שלי, אני תמיד מעודד את המשתתפים לתרגל דיבור מול קהל בכל מקום אפשרי, ובסוף הקורס אני מזכיר להם 'לשמור על כושר'.  הבעיה שעולה היא שיש אנשים שקשה להם למצוא מקום טוב לתרגל בו. אנשים יודעים שזה חשוב, רוצים להתנסות, אבל אחרי שנים של הימנעות ההזדמנויות פשוט לא מציגות את עצמן.

אז הנה רשימה של מקומות שבהם אפשר לתרגל את הטכניקות לנאום ולפחד קהל שלומדים בקורס.  לא כל מקום מתאים לכל אחד, אבל מבין כולם בטוח שכל אחד מקוראי הניוזלטר יימצא מקום לתרגל בו.

...למאמר המלא

קורסים וסדנאות קרובים

1. קורס דיבור מול קהל למתחילים - 'טירונות' בעמידה מול קהל.  מתחילים מהיסודות, עושים תירגול אינטנסיבי - בלי ויתורים - ויוצאים חזקים ומשופשפים. מצויין להתגברות על פחד קהל.  ...למידע והרשמה

2. סדנת פחד קהל - סדנת תיגבור בפחד קהל, המתמקדת בהתמודדות עם ביקורת עצמית ('אני מדבר שטויות', 'אף אחד לא מקשיב') ועם עיוותי חשיבה ('הנאום חייב להיות מושלם אחרת יפטרו אותי') האופייניים לסובלים מפחד קהל. ...למידע והרשמה

3.Public Speaking- קורס מתקדם לדיבור מול קהל באנגלית. מלמד איך לדבר בשטף ובביטחון מול קהל לא-ישראלי, ולהעביר את המסרים כך שגם קהלים זרים יוכלו להבין ולהשתכנע.   ...למידע והרשמה

3. קורס אסרטיביות ובטחון עצמי - קורס המלמד איך לעמוד על שלך מבלי לפגוע באחרים.  איך להרגיש ולהתנהג בבטחון ולהשיג את מה שמגיע לך - מקידום בעבודה ועד מערכת היחסים בבית.   ...למידע והרשמה

הירשמו לניוזלטרים הבאים

למידע נוסף והרשמה