ניוזלטר אוקטובר - דיבייט נאומים באו"ם

אחרי החגים הגיע?
עכשיו הזמן לקחת את עצמנו בידיים, להתחיל
לדבר מול קהל, ולדעת להציג את עצמנו ואת
העבודות שלנו כמו שצריך. אז קדימה,
אל תוותרו לעצמכם.  

הירשמו עכשיו לקורס דיבור מול קהל 

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל

הצטרפו אלינו בפייסבוק

קבוצת פייסבוק של ביה"ס לדיבור מול קהל


בעמוד שלנו בפייסבוק אנחנו מפרסמים מאמרים, מבצעים  ועונים לשאלות בנושאים של  דיבור מול קהל.  tאז אם אתם רוצים להישאר מעודכנים, הקליקו 'לייק

קורסים לסמסטר חורף

אנחנו פותחים בשבועיים הקרובים שלושה קורסים למתחילים ועוד אחד למתקדמים. 

2.11 קורס דיבור מול קהל למתחילים
הקורס הפופולרי ביותר שלנו - למעלה מאלף בוגרים שיפרו את הבטחון העצמי שלהם בעזרת הנוסחה המנצחת של טכניקות לדיבור מול קהל תחת לחץ, תירגול אינטנסיבי, ומשוב אישי מפורט.

28.10 - קורס פרימיום עם יחס אישי
למי שצריך את כל העזרה שהוא יכול לקבל, הקורס מציע את הנוסחה הרגילה עם תוספת תירגול מעשי, וכן ליווי אישי צמוד מהצוות שלנו.

8.11 - קורס בוקר לדיבור מול קהל (מוזל)
למי שיכול לקחת את הדברים יותר בקלות, הקורס מאפשר ללמוד דיבור מול קהל בשעות הבוקר ובמחיר מופחת.

14.11 - קורס Public Speaking

A practical course for Israelis that will give you the skills to present, teach and lecture to foreign audience.  The course does not teach English, but improves fluency and confidence with the English You already have.למידע והרשמה

 
היי גיא,
הייתי עכשיו בישיבת ועד המושב. "נתתי בראש" הרבצתי נאום לפי הכללים... ...הקורס נתן לי יכולת לנאום וסטרט-אפ להמשך
 
...היתה לי הזדמנות נפלאה ליישם את  הקורס שנתבקשתי להרצות מול 40 איש (מנכ"ל, סמנכ"לים ואורחים נוספים)."
יש לכם סיפור הצלחה משלכם?  שתפו אותנו

דו קרב נאומים באו"ם?

עבר חודש מאז הנאומים של ביבי ואבו-מאזן באו"ם.  לישראלים זה נראה כמו נצח, אבל בשביל מי שעוסק ברטוריקה כמוני - היי, אנחנו עדיין מנסים להבין דברים שאריסטו אמר.   מה שהיה מיוחד בדו-קרב נאומים הזה הוא העובדה שאהדת הקהל היתה ברורה מראש ושניהם עשו בכך שימוש - כל אחד בדרכו.

בניוזלטר הזה אנחנו מסתכלים על הטיפים השימושיים שאפשר ללמוד מהסתכלות על ההצלחות ועל הכשלונות  בנאומים בזירה לחוצה ותובענית זו.  רובנו אומנם לא נגיע לנאום באו"ם, אבל חלק מהלקחים מתאימים גם לפעם הבאה שתגיעו מול קהל עויין מאד או קהל אוהד מאד.

טיפים מביבי - לנאום לקהל אחד, לשכנע קהל אחר

ניתוח נאום של ביבי באו"םתגידו מה שתגידו על נתניהו, האיש הוא בית-ספר מהלך לרטוריקה.  ב'שיעור' של ספטמבר שעבר נתניהו הראה איך לדבר לעצרת הכללית של האו"ם ולכוון לבוחר הישראלי (במיוחד לזה שקוראים לו איווט ליברמן) ולסוקרים של אובמה.

הטקטיקה הכי יעילה שלו היתה היכולת לפשט מושגים מורכבים ולהמחיש אותם בדוגמאות מאד-מאד-מאד ברורות.  ברור לכולם כמה חשובה היכולת הזו, אבל כדי לממש אותה צריך להתגבר על כמה טעויות שדוברים רבים  (כולל נואמים מנוסים) עושים ונתניהו לא.  הטעות הכי חשובה שנתניהו נמנע ממנה היא...

...למאמר המלא

טיפ מאבו מאזן -  להפיק את המקסימום מקהל אוהד

לנאום אבו מאזן - טפים ולקחים - להלהיב קהל אוהדאבו מאזן לא היה ספק שהוא ייתקבל בחום באו"ם, אחרי הכל העצרת הכללית היא המגרש הביתי של הפלסטינים כבר 40 שנה. אבל אבו-מאזן כיוון גבוה יותר, ורצה למנף את התמיכה כדי להפעיל לחץ על ישראל, להפעיל לחץ על האמריקאים, אבל במיוחד הוא רצה להפעיל לחץ על קוריאני ביישן בשם באן-קי-מון, המזכיר הכללי של האו"ם.

במאמר זה נראה שאבו-מאזן, שאף פעם לא היה דובר מוצלח במיוחד, השתמש הפעם במספר טכניקות כדי להפוך את התמיכה לפעולה ואת הפעולה להישגים.  הטכניקה היעילה ביותר שבה השתמש נקראת...

...למאמר המלא

אז מי בעצם ניצח?

בשנים שבהן הייתי אלוף הדיבייט השאלה הראשונה בסוף כל ויכוח היתה "תכל'ס, מי ניצח?". בעימות בין נתניהו לאבו מאזן ברור לגמרי שאף אחד מהם לא ניצח בנוק-אאוט.  למעשה, גם כשמנסים לספור נקודות מגלים שזה די מסובך, בגלל שהם בכלל לא התווכחו אחד עם השני.

וזה, באופן אירוני, הדבר המשותף היחיד לשני הנאומים:  הם לא דיברו אל הצד השני.  שניהם דיברו כמייצגים את עמם אל דעת הקהל העולמית, ואף אחד מהם לא טרח בכלל לנסות לחשוב מה ישכנע את דעת הקהל של יריבו. 

ובגיליון הבא:

  • כלים להתגבר על פחד קהל בשיטת 'הפוך-על-הפוך'
  • איך לגרום לעצמכם להתחיל לתרגל דיבור מול קהל
  • קורסים חדשים ומעניינים ומפגשי תירגול

 

 

רוצים לשדרג את יכולות הנאום והשכנוע?
הצטרפו למפגשי התירגול וקורסי ההעשרה שלנו

גיא יריב - בית הספר לדיבור מול קהל   -  ביאליק 127 רמת גן (אזור הבורסה)  -  077-8200201  -  www.guyariv.info


 

הירשמו לקורס מיומנויות בין אישיות

למידע נוסף והרשמה