איך לנהל חוג בית מנצח

ד' 29/05/2013 09:05

באופן מצחיק חוגי הבית חזרו להיות הכלי המנצח של מערכת הבחירות הנוכחית.  בבחירות הקודמות חשבנו שכיום פייסבוק כבר יחליף את החוג בית אבל עכשיו ברור שחוג הבית רק נעשה יותר חשוב - ובזכות הפייסבוק גם יותר יעיל וקל לאירגון.

למה חוגי בית  נעשו יותר חשובים?

בגלל שאחוז ההצבעה יורד והמעורבות יורדת יותר.  זה גורם לכך שכל תושב פעיל משפיע הרבה יותר מאשר בעבר.  אפילו בעיר גדולה כמו רעננה אפשר להיכנס למועצה עם פחות מאלפיים קולות. גם בפריימריז לפעמים מספיקים 1,500 קולות למקום ריאלי.

אנשים שמגיעים לחוג בית מצביעים באחוז גבוה בהרבה משאר האוכלוסיה וגם משפיעים על סביבתם. לכן חוג בית הוא המקום בו נסגרת העסקה עם המצביע.

יעדי חוג בית - לא מה שחשבת

רוב המועמדים נכנסים לחוג בית במחשבה לגייס תומכים או תורמים אבל הכנה של רשימת תועלות אפשריות עוזרת למקד את התיכנון ולנצל הזדמנויות כשהן קופצות. אז לא לחשוב רק על איך גורמים להם להצביע, אלא גם על איך גורמים להם להתנדב, ולתרום, ולעשות 'לייק' או לקשר עם הבן-דוד שיש לו מרפסת מעל המרכז המסחרי. למועמד מקצוען יש רשימת יעדים של שני עמודים למטרות חוגי הבית (והוא משיג שליש מהן בכל חוג בית)

טיפים לחוג בית מנצח

  1. 1. מארגן אחד לכל חוגי הבית: רצוי שבכל קמפיין יהיה מישהו אחד שמארגן את חוגי הבית. כי חשוב לרכז את הטעויות והלמידה אצל מישהו אחד.
  2. להכיר את המשתתפים ולפנות אליהם בשמם:  ללמוד מראש כמה שמות של המשתתפים  ואז לפנות אליהם עושה רושם עצום.  אפשר גם לבקש מכל מי ששואל שאלה להציג את עצמו ואז להתייחס אליו בשמו גורם לאנשים להרגיש יחס אישי, והוכח ככלי שמונע הפרעות והתנגדויות.
  3. חוג בית מעניין אינו מוגבל בזמן: אם המועמד מעניין אפשר להמשיך את הדיון במשך שעה, שעתיים ושלוש, ולהחיזק את המתעניינים להרשמה גם אחרי חצות. אם הוא  משעמם אנשים יתחילו להסתכל בשעון כבר בתוך חצי שעה.  אז תדאג להישמע מעניין ולערב את הקהל.
  4. לנצל שאלות: שאלות מהקהל משדרות שאנשים ערים ומקשיבים, הן נותנות לך זמן לנשום ולאחרים הזדמנות לחשוב, הן חושפות עבורך את הלך הרוח ומגלות תקלות קטנות לפני שהפכו לגדולות. חשוב להכיר את כללי הזהב לשאלות כדי לשלוט בשאלות ולהימנע מבלק-אאוטים וויכוחים.
  5. לפרסם בפייסבוק לפני, אחרי ובמיוחד בזמן: פרסום נכון גורם לאנשים להרגיש שהקמפיין פעיל אפילו אם כל מה שאתם עושים זה חוגי בית.  תיוג של אנשים מופיע לכל החברים שלהם, ומישהו שתוייג באירוע שלך יתקשה ללכלך עליך.
  6. כיבוד עתיר קפאין ודל מלח:  קפאין מעורר את המשתתפים, המועמד וצוות ההכנה ולכן חשוב לדאוג לקולה, קפה, שוקולד ורד-בול.  מלח מעייף ולכן את המלוחים כדאי  לצמצם ובכל מקרה להגיש רק בהתחלה.

איך משדרגים חוג בית לרמה מקצוענית

תהליך למידה של מועמד לשידרוג ההופעה צריך לכלול שלושה מרכיבים: תיאוריה, תירגול ומשוב.  בשלב הראשון המועמד צריך ללמוד כמה טכניקות (איך לעבוד עם שאלות, איך לבקש כסף, וכד') ואז מתרגלים (בסימולציה ובחוגי בית אמיתיים) ונותנים משוב, לאחר מכן מתקנים מה שצריך ולומדים את הטכניקה הבאה.

מכיוון שלכל מועמד יש חוזקות וחולשות כדאי להתחיל באיבחון של ההופעה שלו ובהתאם לכך תופרים את הכלים שהוא צריך: שיפור בהתנסחות, שיפור במגע האישי, פיתוח קול וכן הלאה. (את האיבחון אגב, אנחנו עושים בחינם)

רצוי לעבוד על שידרוג חוגי הבית מוקדם, אבל הניסיון מראה שבכל שלב אפשר להרוויח משיפור ההופעה.

למידע נוסף על הכשרת מועמדים או תיאום פגישת איבחון התקשרו 077-8200201

למידע נוסף והרשמה