צוות יועצי הלימודים

ד' 28/06/2017 10:06

'יועץ לימודים' זה לא מילה יפה לאיש מכירות.  היועצים שלנו הם גם חונכים, גם מאבחנים, גם מלווים לאורך הקורס ומייעצים איך להתמודד עם קשיים ואיך להפיק את המקסימום במהלך הקורס ואחריו, וכן, הם גם אחראים לשוחח עם תלמידים חדשים, לבדוק איזה קורס מתאים להם, ואז לרשום אותם.

אנו מגייסים את היועצים מבין הבוגרים המצטיינים שלנו.  כל יועץ היה פעם מתעניין שנרשם לקורס כדי להתגבר על פחד קהל חריף שממנו סבל שנים. כל אחד מהם ישב בשיעור הראשון ושאל את עצמו 'האם הקורס הזה באמת יעזור לי?'.

צוות המדריכים

כל היועצים שלנו היו תלמידים משקיענים בקורס, מאלה שהשתתפו בכל הפעילויות, והכירו את בית הספר 'דרך הרגליים'.    כמו כל הבוגרים המצטיינים שלנו, הם הוזמנו בסוף הקורס להשתתף בסדנת חונכי-דיבור-מול-קהל, ואז להתנדב בהדרכת תלמידים חרדתיים במיוחד במפגשי התיגבור שלנו. ואז, מבין החונכים המצטיינים אנחנו בוחרים את היועצים שלנו. הם עוברים קורס מקצועי נוסף, שמלמד אותם לאבחן פחד קהל ובעיות נוספות (אותן בעיות שפוסלות מועמד מלהתקבל לקורס) וגם איך לרשום תלמידים וללוות אותם לאורך הקורס.

כך שכל יועץ שלנו עבר את המסלול המלא מחרדת קהל חריפה ועד היכולת להנות מהופעה מול קהל, הם התנדבו כחונכים לתלמידים חדשים במשך חודשים עד שנבחרו לתפקיד היעוץ.

איתי רוזנברג – מנהל רישום וקבלה, מרצה לרטוריקהאיתי רוזנברג - מדריך דיבור מול קהל

איתי היה מראשוני החונכים שלנו, שלמעשה ייסדו את מפגשי התירגול והתיגבור. זה מעורר השראה, כי למרות שישי לו תואר ראשון בפסיכולוגיה, איתי נמנע במשך זמן רב מלהתעמת מול הפחד קהל שלנו.  הוא אוהב לספר שבמשך 3 שנים הסתובב עם מספר הטלפון של בית הספר בארנק ולא הצליח למצוא אומץ להתקשר ולהירשם.  

אבל כאשר איתי נרשם לבית הספר, איתי  היה מהתלמידים הכי משקיענים שלנו. לדוגמה, הוא התחיל להתנדב בעמותת סיוע לעולים מאתיופיה במיוחד כדי שיהיה לו איפה לתרגל דיבור מול קהל. וכיום הוא לא רק היועץ הכי יסודי שלנו, הוא גם מרצה לדיבור מול קהל בעצמו בקורסים של בית הספר ממפלגת העבודה דרך מוטורולה סולושנז ועד למגוון עמותות לעולים מאתיופיה.

בוגר קורס ערב, דצמבר 2014

 

 פדל סברה: מנהל סניף צפון, מדריך לדיבור מול קהל בערביתפדל סברה - יועץ דיבור מול קהל

פדל מנהל את הפעילות שלנו במרכזי הלימוד מחוץ לבית הספר, וכן את הפעילות במגזר הערבי והדרוזי.  פדל גר במג'דל שאמס (צמוד לחרמון) כך שכדי ללמוד אצלנו בקורס הוא היה נוסע מדי שבוע 7 שעות כדי להגיע לשיעור. 

לפדל תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך ותואר שני בייעוץ חינוכי והוא בעל תעודת הוראה, תעודת מנחה קבוצות ונסיון רב בהוראה בעברית ובערבית.

בוגר קורס פרימיום, ינואר 2016

איתן מלקר: מרכז מפגשי התירגול והתיגבור, מדריך בקורסיםאיתן מלקר - מנהל תיגבורים ותירגולים לדיבור מול קהל

איתן הוא הסיבה שאנחנו יכוים להתחייב ל-100% הצלחה לנרשמים בקורס.  כי איתן 'מתאבד' על כל תלמיד כדי להבטיח את ההצלחה שלו, לא משנה כמה סקפטיות, חרדה, או אפילו בעיות אובייקטיביות (גמגום? אי ידיעת השפה? קטן עליו!) הוא ייצטרך לפתור בדרך.  והכל עם כזה חיוך ואהבה להוראה שהרבה תלמידים לא מאמינים שאיתן סבל פעם בעצמו מפחד קהל.

בוגר קורס פרימיום,  מאי 2015

 

מור ברז: יועצת לימודיםמור ברז - יועצת דיבור מול קהל

מור היא סטודנטית לקלינאות תקשורת שעושה כל פרוייקט בתואר על דיבור מול קהל.  למה?  כדי שכל הסטודנטים מסביבה יידעו כמה הבעיה הזו נפוצה, ושאפשר לפתור אותה.  כי כשמור התחילה ללמוד אצלנו היא היתה בטוחה שהחרדה שלה יחידה מסוגה, ושאין באמת פתרון פחד קהל. הגילוי בשיעור הראשון של כל האנשים המוכשרים והמבריקים שסובלים מהפחד, והגילוי בהדרגה עד השיעור האחרון שכל אחד מהם יכול לנצח אותו הם אלו שהניעו אותה להירשם לתואר האקדמי הכי קרוב להוראת דיבור מול קהל.

בוגרת קורס בוקר,  דצמבר 2014

רבקה שפדוב: מנהלת אדמיניסטרציה

רבקה מצליחה לשלב בכל יום רשימת מטלות שרוב האנשים צריכים שבוע.  כי חוץ מהעבודה שלה כמנהלת משרד, וההתנדבות שלה כחונכת ומדריכת דיבור מול קהל, היא גם סטודנטית למשפטים ומנהלת במוקד רשות המסים. בקיצור היא סוג הבנאדם שתמיד עסוק, אבל תמיד יש לו דקה בשבילך ואת כל התשומת לב שבעולם.

בוגרת קורס בוקר, מחזור יולי 2017

 

אילנה טילו: יועצת לימודים, חונכת

אילנה היא עורכת-דין בהשכלתה, אבל הכישרון האמיתי שלה הוא להגדיר ביחד עם כל פונה מה בדיוק הוא צריך, ואז לראות ביחד איך הוא מתכוון להשיג את זה. כמישהי שסבלה מפחד קהל חריף במשך שנים, הניצחון שלה הוא שהיום היא גם חונכת את המקרים הקשים במיוחד שמגיעים אלינו.

בתור העבנאדם הכי מתוקתק בבית הספר  אילנה אחראית על כל הצדדים המנהלתיים של הוראת דיבור מול קהל: על ספרי הלימוד, על הקפה (אחד הדברים הכי חשובים בהוראה!) והעוגיות, על החשבוניות והקבלות וכל מה שקשור בזה שבית הספר יתקתק.

בוגרת קורס פרימיום, מרץ 2017

 

הרב שי בן-אודיז: יועץ לימודים, מאמן מצגות ודרשות, ומרצה בקורסים לרבנים

הרב שי הוא האיש שלנו למשימות בלתי אפשריות. מצגת גדולה בעוד שבוע? טופל. כנס גדול עוד יומיים? יש פיתרון.  הוא ייבנה תוכנית הדרכה וגם יידאג שהיא תצא לפועל.

בשעות הפנאי שלו שי הוא גם רב יישוב (בת חפר, בשרון), מדריך לגיוס תרומות למוסדות ועמותות, ומנהל בית חב"ד.  אנחנו לא יודעים מתי הוא ישן.

בוגר קורס פרימיום, דצמבר 2016,

 

לימור ליברמן: יועצת לימודים וחונכת

משפחת ליברמן מאמינה בחינוך ביתי. כלומר הבנות של לימור לא הולכות לבית הספר אלא שהיא לימדה אותן בבית מהגן ועד הבגרות. זה הפך את לימור לאחד האנשים הכי סבלניים וקשובים שייצא לכם לפגוש.  אבל פייר?  זה גם היה מקום מצויין להימנע מדיבור מול קהל ומהתמודדות עם הפחד ממנו.  עד שהיא החליטה שהיא תנצח את הפחד ולא הוא אותה.

בוגרת קורס בוקר, אפריל 2016.

  

למידע נוסף והרשמה