רטוריקה - אמנות הנאום

מהי רטוריקה

רטוריקה היא שילוב של אמנות ומדע, ולכן, כדי להיות נואם מצליח צריך שילוב של כישרון והשקעה. זה לא קל, אבל זה אפשרי, ועם ההדרכה הנכונה זה גם הרבה יותר פשוט ממה שרוב האנשים חושבים. כדי להצליח בלימודי הרטוריקה צריך שלושה כלים- תיאוריה, תירגול ומשוב.ללא שילוב של שלושתם כל השקעה בלימוד רטוריקה תהיה ברכה לבטלה. לכן אני מציע שילוב של שלושתם:

תיאוריה
תיאוריה גם עוזרת למנף את הניסיון ולהסיק ממנו לא רק על הטעויות שעשינו, אלא גם ללמוד מטעויות שלא עשינו. בתור התחלה אני ממליץ על הקורס המקוון המוצע באתר זה (חינם). לאחר מכן, יכולים משתמשים רשומים להוריד מהאתר את ספר ההדרכה שכתבתי בתחום.

תרגול
הדרך הכי טובה לתרגל היא כמובן לעמוד מול קהל ולדבר, והמקום הכי נכון לעשות זאת הוא במסגרת פורום המוקדש ללימודי רטוריקה. למי שרוצה ויכול להשקיע את הזמן, אני ממליץ על הצטרפות לקורס רטוריקה מהסוג שאני מעביר. לסטודנטים מומלץ להרשם למועדון דיבייט באוניברסיטה שלהם. למי שיש מגבלת זמן עדיף לפנות אימון אישי אצלי או אצל מאמנים אחרים.

משוב
אני מאמין במשוב כחלק מכל מפגש של אימון או של קורס. למעשה, אני מלמד את הסטודנטים שלי לתת משוב אחד לשני, כי הרי הדרך הכי טובה ללמוד משהו היא ללמד אותו. אם אתה מדבר בפני קהל ללא הדרכה, או שאתה לומד אצל מדריך שלא נוהג לתת משוב, אני ממליץ לבקש לפנות בסוף דבריך למישהו בקהל שאתה סומך על דעתו ולבקש ממנו חוות דעת אובייקטיבית. לדוגמה של משוב על דיבייט.

הירשמו עכשיו לקורס דיבור מול קהל

 

 

למידע נוסף והרשמה