טיפול תרופתי בחרדה חברתית ופחד קהל

הרפואה המודרנית כוללת כמה סוגים של טיפול עבור חרדה חברתית ופחד קהל.  חשוב להדגיש כי כולן מטפלות בסימפטומים ואף אחת מהן אינה מבריאה את המשתמש מהפחד שלו. יש כיום הרבה תרופות המקבילות לאקמול שיוריד את החום וישכך את הכאבים, אבל אין תרופה המקבילה לאנטיביוטיקה שהורגת את גורמי המחלה.

במאמר זה נעסוק בשלוש קבוצות של תרופות לחרדה חברתית - נוגדי חרדה שהם טיפול כרוני המספק הגנה קבועה, כדורי הרגעה שהם טיפול אקוטי המספק הרגעה מהירה וחולפת, וכן תרופות סבתא כמו קמומיל ואלכוהול.

נוגדי חרדה מקבוצת SSRI (פרוזק, ציפרלקס, סרוקאסט, לוסטרל)SSRI לטיפול בפחד קהל

אלו כדורים שצריך לקחת כל יום במשך 2-4 שבועות כדי לראות את השפעתם.  במיטבם הם מונעים מחרדות ולחצים להופיע ומאפשרים להופיע מול קהל בלי סבל.  

מצד שני הם עשויים לגרום להשמנה, ירידה בחשק המיני ועייפות.  גם הפסקת השימוש בהם נמשכת שבועות וכרוכה בעלייה בחרדה וגם... 

למאמר המלא

תרופות הרגעה לשימוש בפחד קהל (ואליום, ואבן, לוריוון)ואליום בנזודיאזפינים לפחד קהל

אלו כדורים המספקים הרגעה מהירה למדי, המתחילה תוך כחצי שעה מנטילת כדור ומסתיימת כעבור כשש שעות.  במיטבם הכדורים הללו משככים חרדות ונותנים תחושת רוגע וחסינות. 

מצד שני הם גורמים עייפות ונימנום ומקשים לדבר באופן רהוט ומשכנע.  כמו כן בשימוש שוטף הם מפסיקים להשפיע, מחייבים הגדלת המינון ויוצרים התמכרות.

למאמר המלא

תרופות סבתא וטיפולים לאטרנטיביים לפחד קהלטיפול אלטרנטיבי לפחד קהל

ישנם בטבע ובבתי המרקחת מספר חומרים מרגיעים שמבטיחים להוריד את הפחד מדיבור מול קהל. הבולטים בהם - תה קמומיל, פרחי באך (במותגים רגיעון, רסקיו ואחרים) ודיקור סיני.  

היתרון הגדול שלהם הוא שהם זולים יותר, ולא פחות חשוב- שאין להם תופעות לוואי.  מכאן גם החסרון הגדול שלהם - הם לא באמת מורידים פחד קהל מעבר לאפקט הפלאסבו.

למאמר המלא

החלופה הקבוצתית:  לטפל בפחד עצמו ולא בסימפטומים

טיפולים תרופתיים לא באמת מורידים את החרדה, הם רק מחלישים סימפטומים. וגם זה באופן זמני.
כדי להתגבר על הפחד לגמרי ולתמיד, צריך להבין מאיפה הוא מגיע, ולפתור את הסיבות. אז:

פחד קהל הוא לא באמת פחד מ*הקהל* - הוא פחד מפני כישלון מול הקהל.  פחד זה יוצר סימפטומים גופניים לא נעימים שהופכים את הכישלון לנבואה שמגשימה את עצמה.

זה לא חייב להיות ככה.

ישנה דרך למנוע את הכישלון על ידי רכישת טכניקות 'אל-כשל' להופעה תחת לחץ.    באמצעות קורסים קבוצתיים בהם לומדים איך לנאום תחת לחץ, ואז מתרגלים תחת לחץ שמתחיל נמוך ועולה בהדרגה - אפשר לפתח יכולת לנצח את הפחד ולשלוט בו.

החוויה הזו - של להצליח על אף הפחד, והליווי ההדרגתי יוצר תחושת ניצחון, תחושת מסוגלות - יש בוגרים שלנו (בוגרים מספרים) שעברו תוך 7 שבועות מנמנעים סידרתיים לאטרקציה של המשרד - היא התגברות על הבעיה עצמה ולא על הסימפטומים.  
זה לא קסם, זו עבודה קשה.
אבל זהו פתרון אמיתי לבעיה עצמה ולא שימוש בכדורים פסיכיאטריים להפחתת הסימפטומים.

למידע נוסף ואיבחון התאמה (ללא תשלום) התקשרו 077-8200201

למידע נוסף והרשמה