הכשרת חונכים ומדריכי דיבור מול קהל

אחד הבונוסים המדהימים שיש בלהצטרף לקהילת בית הספר לדיבור מול קהל זה מפגשי התירגול והתיגבור שלנו. והנה תיאור של ההזדמנות המדהימה שהם מספקים לא רק לתלמידים המתקשים, אלא גם לבוגרים שחונכים אותם

מהם מפגשי תירגול-ותיגבור?

תירגול ותיגבור

בכל יום א' מגיעים תלמידים, בוגרים ומועמדים למפגש תיגבור. אנחנו מצוותים כל אחד מהם לחונך שלנו, שיושב איתו, בודק איתו מה הרמה שלו ומה הוא רוצה ללמוד ולשפר (שפת גוף? פחד קהל? טכניקות מבנה? מצגות?).  לאחר מכן מתקיים שיעור פרטי או בקבוצה קטנה, כולל תירגול בפורום אינטימי.  

בשלב הבא מתאספים כל המשתתפים וכל החונכים לכיתה הגדולה ומתרגלים דיבור מול קהל 'אמיתי', וכל משתתף מקבל משוב מקצועי וטיפים אישיים לשיפור.

התיגבורים האלו הם דרך מצויינת להבטיח שכל תלמיד מקבל את כל התירגול שהוא צריך,  להבטיח שאף אחד לא נשאר מאחור בלי תמיכה, ולאפשר קפיצה קדימה למי שרוצה.

אבל הם גם נותנים עוד המון דברים:  המפגש עם תלמידים מקבוצות אחרות, עם בוגרים ועם מתחילים, נותן המון תובנות על איך לומדים לדבר מול קהל ואיך מתגברים על חרדת במה.  הוא מראה מה צריך כדי לשמר יכולות לטווח הארוך, וממה להיזהר כשהקורס מסתיים.

 

סדנאות חונכים ומדריכי דיבור מול קהל

הדרך הכי טובה ללמוד משהו – כל דבר שהוא – היא ללמד אותו.  וכשמלמדים דיבור מול קהל, לא רק נעשים מקצועיים בזה, אלא גם מנצחים את הפחד קהל פעמיים: בשביל עצמך ובשביל התלמידים שלך.

זו הסיבה שאנחנו מקיימים מפגשי חונכות ותיגבור כל שבוע, ומאפשרים לבוגרים שלנו להשתלב בבית הספר.  לאותם בוגרי קורסים שמוכנים לשלב הבא במקצוענות מול קהל, או שרוצים לשדרג את כושר ההוראה שלהם, ישנם 4 מדרגות נוספות:

שלב א: סדנת חונכים: איך *ללמד* דיבור מול קהל

סדנה מרוכזת שמלמדת להדריך כל דבר – ובמיוחד להדריך דיבור מול קהל, ולגרום לסובלים מחרדת קהל להתגבר על המחסומים שלהם.

לומדים טיפים מתקדמים להדרכה, לבניית מערך שיעור שיעשה את השיעור קל לך ולתלמיד, לניהול השיעור והבנת צרכי וקשיי התלמיד, ודרכי התמודדות.  הסדנה כוללת הדרכה אמיתית של תלמידים אמיתיים – מחרדה וחוסר אונים עד התגברות וניצחון - תחת ליווי אנשי הצוות שלנו.

שלב ב: מפגשי תירגול ותיגבור שבועיים

החונכים שלנו תורמים לקהילת בית הספר באמצעות הדרכה של תלמידים, בהתחלה ב-1-על-1, ואז בזוגות, ובשלשות, ובהמשך בעבודה מול קבוצות קטנות וגדולות.  בנוסף כל חונך צריך לתת משובים מפורטים (מול קהל) לתלמידים של חונך אחר, באופן זה אנחנו דואגים שכל חונך גם מקבל מעקב צמוד אחרי ההתקדמות שלו, ורוכש טיפים.

שלב ג': סדנת ניהול כיתה מתקדם

חונכים שכבר צברו נסיון ובטחון בהדרכה, וקיבלו משובים טובים מהתלמידים, יכולים להתקדם לסדנת ניהול כיתה, שתאפשר להם להעביר הדרכות שלמות בעצמם, ולנהל מפגשי תירגול ותיגבור לבד.

הסדנה מלמדת טכניקות הדרכה מתקדמות, דרכי התמודדות עם משברי חרדת קהל אצל תלמידים, ודרכים איך לנהל את החונכים והמדריכים.

שלב ד': הדרכות בתשלום בביה"ס ובחוץ

השלב האחרון הוא להפוך למדריך בבית הספר ומטעמו.  חונכים שלנו מדריכים בקורסים פרטיים ואירגוניים ברחבי הארץ, ומפיצים את הטכניקות שלנו – וגם מרוויחים מזה מצויין.

אותם חונכים שכבר מסוגלים להקרין מקצוענות בעצמם, שכבר עברו את כל תהליכי ההדרכה, התמודדו עם כל ההתקלות והבעיות, ומסוגלים לגרום לקהל לפקפק בכך שפעם היה להם עצמם פחד קהל חריף – הם אלו שהופכים לשגרירים הכי טובים שלנו.

למידע נוסף והרשמה